[Biały Bór] [Historia szkoły] [Szkoła dziś] [Rekrutacja] [Strona główna] [Powrót]
Kronika Wydarzeń


Powrót do kroniki

Najważniejsze wydarzenia roku szkolnego 2005/2006

Skoła przyjazna uczniom [zobacz]

Nasza szkoła to SUPER SZKOŁA [zobacz]

wrzesień październik listopad grudzień styczeń luty marzec kwiecień maj


czewiec 2006

Zakończenie roku szkolnego 2005/2006
Tradycyjnie uroczyste zakńczenie roku odbywało się w auli szkolne, gdzie zostały wręczone świadectwa najlepszy, uczniom z każdej klas

Delegacja z naszej szkoły, w tym najlepsza absolwentka szkoły, wzięła udział w Powiatowym Zakończeniu roku szkolnego w SzczecinkuIgrzyska oskarowskie
Igrzyska olimpijskie odbywały się w formie gier i zabaw sportowych. Każda klasa reprezentowała jeden z krajów, biorących udział w trwającym w tym czasie Mundialu.

Oczywiście nie mogło zabraknąć piłki nożnej. Ale w tzw. mini Mundialu brały udział także...zawodniczki: broniły bramek i rzucały rzuty karne! I ze skutkiem!

Poza tym odbyły się zawody pingpongowe, przeciąganie liny oraz sztafeta.

Było wesoł!! Na koniec pan dyrektor pogratulował wszystkim i wręczył nagrodę zwycięcom.

szanowne jury... sztafeta: nietypowa przeszkoda.. mini Mundial

przeciąganie liny mini Mundial wręczenie puchru

uczestnicy Igrzysk Oskarowskich


do góry


Nasza szkoła to SUPER SZKOŁA
Nasza szkoła dostała się do II etapu VI edycji konkursu SUPER SZKOŁA. Delegacja uczniów wraz z dyrekcją i opiekunką samorządu prezentowała naszą szkołę w Warszawie. W kategorii "Szkoła średnia w miejscowości do 50 tys. mieszkańców" prezentowały się 20 szkół, nasza szkoła weszła do finału.

wręczenie puchru uczestnicy Igrzysk Oskarowskich

Lista finalistów VI edycji konkursu Super Szkoła [zobacz...]

kwiecień 2005

Ostatni dzwonek


do góry
styczeń 2005

Studniówka 2006

mister i miss balu


do góry
grudzień 2005

Wigilia 2005

Chór z opikunem panią Wiesławą Drzewiecką Chór z solistkami: panią Renatą Kaziemierską i Agnieszka Papaj wigilia w 3 LO

wigilia w 2 TE wigilia w 2 TE wigilia w 1 THK

wigilia w 2 LO wigilia w 2 LO

wigilia w 1 LO wigilia w 1 TOŚ wigilia w 1 TOŚ


do góry
październik 2005

Otzręsiny 2005
W dniu 26 pażdziernika zgodnie z tradycją odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, które w naszaj szkole zawsze odbywają się w formie wesołej zabawy. Uczniowie klas drugich przygotowują zadania i konkursy, część zadań już wcześniej była przekazana pierwszakom, którzy między innymi mieli przygotować taniec, piosenkę w formie miauczania, maskę kota, prezentację swojego wychowawcy. W auli panowała wesoła i gorąca atmosfera!! Wieczorem odbyła się dyskoteka.

Cheerleaderki z I TOŚ Dżaga w wykonaniu I LO jury

maska kota z I LO i to kotek... napiecie na sali rośnie...

oto misski... wyścig ... kotów puchar zwycięstwa dla I THK !!!do góry

Holendrzy w Białym Borze
Nasza szkoła podjęła współpracę ze szkołą w Helicon w Holandii.
W dniach 24-27 października gościła u nas pięcioosobowa delegacja nauczycieli i uczniów holenderskiej szkoły rolniczej. W czasie tej wizyty goście zwiedzili okoliczne gospodarstwa rolne różnych kierunków produkcji, podczas spotkań z rolnikami omawiane były technologie produkcji rolnej, zwierzęcej oraz przetwórstwa rolniczego. Już w pszyszłym roku planowana jest wymiana młodzieży i praktyki zawodowe do gospodarstw w Polsce i Holandii. W kwietniu 2006 r. do Holandii pojedzie delegacja z naszej szkoły w celu podpisania porozumienia o współpracy szkół.

Cheerleaderki z I TOŚ Dżaga w wykonaniu I LODzień Edukacji Narodowej
Tradycyjnie w Naszej szkole obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej. Pierwsza część była oficjalna: dyrektor szkoły złożył gratulacje i podziękowania nauczycielom i pracownikom szkoły, wręczył nagrody dyrektora.
Następną częścią uroczystości było pożegnanie w związku z odejściem na emereturę: pani Teresy Kulczyńskiej - wieloletniego nauczyciela matematyki, pani Elzbiety Niebudek - nauczyciela wychowania fizycznego, wicedyrektora szkoły oraz pani Mirosławy Mielnikiewicz - wieloletniego pracownika sekretariatu.
Dalszą czesć programu poprowadzili uczniowie klas pierwszych, którzy wraz z wychowawcami przygotowali "Dzień Nauczyciela na wesoło", a w skład tego progaramu weszło:
  • pokaz mody uczniowskiej "na wesoło" - modele prezentowały stroje dla uczniów od czasów prehistorycznych do współczesnych;
  • propozycja mody dla nauczycieli różnych przedmiotów;
  • uroczyste wręczenie nauczycielom "Oskarów" w nastepujących kategoriach: Luzak roku, Żartowniś roku, Złote Lusterko (najbardziej elegancki) , Szwajcarski zegarek (nigdy się nie spóźnia), Miss gorącego uśmiechu, Miss elegancji, Najbardziej zakrecony nauczyciel, Złoty Pazurek (ciągle pisze na tablicy), Mikrofon Roku (najgłośniej mówiący).

na scenie nagrodzeni przez dyrektora nauczyciele i pracownicy szkoły

wiek kamienia łupanego starożytny egipt czasy rzymskie propozycja mody dla nauczyciela informatyki i polonisty


do góry

Obchody 50-lecia szkoły i III Zjazd Absolwentów
W dniach 07 - 08 pażdziernika był uroczyście obchodzony jubileusz 50-lecia naszej szkoły i połączony z nim III Zjazd Absolwentów. więcej informacji...

do góry
wrzesień 2005

do góry

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2005/2006

1 września naukę w naszej szkole rozpoczęli uczniowie trzech pierwszych klas:

  • 3-letniego Liceum Ogólnokształcącego; z rozszerzonym program z języka angielskiego i niemieckiego, informatyki i matematyki;
  • 4-letniego Technikum Hodowli Koni;
  • 4-letniego Technikum Ochrony Środowiska

uroczysty apel przysięga pierwszoklasistów


Szkoła przyjazna uczniom

Zespół Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze w VI edycji ogólnopolskiego konkursu "Super Szkoła 2004" w kategorii szkół ponadgimnazjalnych z miejscowości do 50 tyś. mieszkańców uzyskał CertyfikatSzkoły Przyjaznej Uczniom.
Nasza szkoła znalazła się w grupie 20 najlepszych w kraju. Nagrodzone i wyróżnione zostały szkoły najlepiej oceniane przez uczniów, o wysokim poziomie nauczania, przygotowujące do życia w Unii Europejskiej, osiągające sukcesy w konkursach oraz oferujące swoim uczniom atrakcytjną ofertę zajęć pozalekcyjnych.
Konkursowi patronuje marszałek Sejmu RP oraz Urząd Komitetu Integracji Europejskiej. O poziom merytoryczny dba Ministerstwo Edukacji Narodowej. Szkoła wzięła udział w konkursie z inicjatywy Samorzadu Szkolnego pod kierunkiem opiekunów mgr Agnieszki Papaj i mgr Tomasza Gindy.


[Biały Bór] [Historia szkoły] [Szkoła dziś] [Rekrutacja] [Strona główna] [Powrót]